KONST / Oljemålningar / Oljemålning 14046269
nr 1404 6269
Nils Byman
(1906-1996), Sverige
Oljemålning, "vårdag". Signerad, daterad 1952. Olja på duk, 44x54cm, yttermått inklusive ram: 63x73cm
Nils Byman, svensk bildkonstnär född 1906, död 1996.
Utrop:
500 kr
måndag 21 juni 2021
kl 19:10:36